Uživatelé: 1 Uživatel(é)

Sdílení ?

0

Kliknutí ?

0

Poměr ?

0%

Štítky

Mapy - Rady a návody

 • Co jsou to mapy v Databázi fotografů (dále jen DF). Nejde o klasické mapy jak jste zvyklí. Jde o určitá místa vhodná k fotografování (např. vodopády, hrady, zámky), nebo o místa, která nepřímo s fotografováním souvisí. Třebas ubytování, když se vydáte do některé vzdálené oblasti. Jde tedy o databázi objektů a míst, které bychom neměli při své návštěvě určité lokace minout.

   

  Jak zanášet mapy

  Jednoduše klikněte na Mapy v menu a ve spodním menu vyberte "Vložit novou mapu". Vždy volte název místa, nebo objektu. Určitě není vhodný název "Tak tady jsem udělal svou nejlepší fotku". Taková prohlášení si nechávejte do popisku. Lepší je specifikovat místo samotné třeba "Zámek Hluboká". Bude se to lidem lépe hledat. Pod titulkem najdete "Lokační adresu". Pokud jí znáte přesně není problém, ale vzhledem k tomu, že jde o inteligentní systém  stačí přibližné umístění např. "Zámek Hluboká, Česká republika". Věřte nebo ne systém to správně nalezne. Pokud ne, občas se to stane tak je to zpravidla gramatickou chybou, nebo jde o místo známé třeba jen lokálně, nebo je místo zaneseno mezinárodním názvem. Systém, vás na nepřesnost upozorní a máte možnost opravy. Proto raději místa v zahraničí do lokační adresy uvádějte v místním jazyce. Jsou samozřejmě místa, která zanést nelze, nejde totiž o adresy. Například budete chtít zanést "Vodopády Jedlová". Nevedou k ní silnice, je to hluboko v lese co teď? Nic se neděje. Prostě zadejte nejbližší lokační místo což je Josefův Důl. Vyplňte v klidu mapu a odešlete jí. Ano v tuto chvíli koordináty nesedí, takže je musíme upravit. Klikněte v menu na "Mé mapy" pak u vybrané mapy pokračujte kliknutím na "Edituj koordináty". Jednoduše pak v mapce, která se vám objeví myší chytnete ukazovátko a tahem určíte na správné místo na mapě.


  Co o mapě uvádět

  Určitě je vhodné vložit vlastní poznatky, kdy je v místě nejlepší světlo, jestli je poblíž neplacené parkování nebo třebas občerstvení. V případě, že jde o muzea, nebo objekdy s otvírací dobou a znáte ji, určitě to můžete v popisku také uvést. Samozřemě uvádějte osobní zkušenosti a vše důležité, co vás napadne. 


0 komentářů