Uživatelé: 0 Uživatel(é)

Sdílení ?

0

Kliknutí ?

0

Poměr ?

0%

Štítky

Předvolba pro Lightroom I - StreetFoto

 • Nabízím svou předvolbu pro Lighroom. Normálně jí používám pro Lightroom 3, ale měla by teoreticky jít i v dalších verzích. Proto hned na úvod prosím ty co to vyzkoušejí ve verzích 4+ aby mi dali vědět do komentářů jestli jim to v pořádku funguje.

   

  Nejprve co jsou to předvolby (presets). Jsou to uložená nastavení, které můžete použít pro jednotlivou fotografii či jednotlivou sérii fotografií.


  Nejdříve popis co má předvolba dělá. Tlumí barvy a dává fotografii velmi zvláštní nádech. Dále přitmavuje rohy (úmyslná vinětace). Zkoušel jsem jí použít na různé situace a tato předvolba má docela široké využítí. Pro použití této předvolby je důležité mít dobře nastavenou světelnost fotografie, protože tu předvolba neřeší. Nastavte si tedy správnou světelnost, úrovně i kontrast.

  Tak například portrét:

  Lepší využití sázím ale na Street foto i když sám "streetfoter" nejsem (omluvám se za ten termín lepší mě nenapadl :) )

  Jak vidíte zcela běžná fotografie dostala uplně jiný barevný podtón a již nepůsobí tak obyčejně.


  Instalace:

  Je snadná. Stáhněte si soubor z odkazu níže. Otevřete Lightroom a běžte do Develop (používám anglickou verzi) - Develop je prostě to místo, kde upravujete fotografie. V levém sloupci pak klikněte na Presets (zas nevím jak je to v cz verzi) a pravým tlačítkem myši klikněte na User Presets a zvolte Import. Potom se vám v seznamu objeví StreetFoto předvolba

   

  Stáhnout soubor Streetfoto


5 komentářů