Uživatelé: 0 Uživatel(é)

Sdílení ?

0

Kliknutí ?

0

Poměr ?

0%

Štítky

Vyhodnocení soutěže Kouzlo Krajiny

 • Skončila fotosoutěž Kouzlo Krajiny, kterou jsme pořádali s partnerem Nikon.cz,v období od 1.7 do 31.8 2013. Jako člověk, který nejraději fotografuje právě krajinu, mám upřímnou radost nad množstvím snímků, které jsme získali. Do naší soutěže se aktivně či pasivně zapojilo více než 5700 lidí (v přímém zapojení nebo v hlasování). 

   

  Než vyhlásím vítěze musím vysvětlit jak jsme se k vítěznému snímku propracovali. Jak víte soutěž byla celá založená na svobodném hlasování lidí, bohužel se nám stalo a to hned v několika případech, že se soutěžící snažili podvodným způsobem získávat hlasy ze skupin jako je Hlas za Hlas nebo Vote exchange. Identifikovat takové snímky není vůbec těžké. Aplikaci pro fotosoutěž jsem vyvinul zcela sám a tak jsem s touto možností počítal. Jednak je aplikace uzpůsobená, aby se majitelé hlasů dali identifikovat a za druhé jsme se si možnost vyřazení takových snímků pojistili v pravidlech soutěže (článek 15). Jak jsem již naznačil identifikace takových snímků je bezproblémová. Takový snímek má vždy obrovské množství zahraničních hlasů, ale jen na tom se nedá stavět. Mnohem jednodušší je podívat se na prvních dvacet hlasů. Když má snímek v první dvacítce hned 15 hlasů od lidí ze skupin typu Hlas za hlas je jasné, že nemusíme zkoumat ostatní. Přesto z opatrnosti jsme prošli u každého snímku alespoň 80 hlasů (prvních 50 hlasů a pak 30 náhodně) abychom před vyřazením měli 100% jistotu. Bylo to pracné, ale nutné.

   

  Pozitivní je, že takových jedinců bylo málo, nebylo jich ani pět. Absolutní většina se skládala z poctivých soutěžících což mi dává naději, že svět přeci jen není tak zkažený jak ho často vidíme v médiích :). 

   

  Vítězný snímek - Autor: Johny Bachleda Název: Tri Koruny (Trzy Korony) - Pieniny

   

  Druhé místo Majka Kristínka Firmentová se snímkem "Dark country" a třetí Radel Liška za snímek "Atmosféra přehrady".

  Vítězům blahopřejeme.

   

  Snímky, které si určitě zaslouží pozornost (všechny snímky naleznete zde - https://apps.facebook.com/kouzlokrajiny/)

   

  Na závěr bych rád poděkoval společnosti NIKON spol. s r.o. za věnování krásných cen do naší soutěže a všem soutěžícím, kteří se jí zúčastnili. Děkujeme

   


1 komentář
 • Šlemar Josef se to líbí
 • Jurik Martin
  Jurik Martin Super súťaž, veľká pochvala pre organizátora.
  Gratulujem víťazovi!
  Škoda len, že víťazná snímka kvalitatívne nesiaha ani po kolená šiestim fotkám zobrazenym pod ňou... Ale hold, ako pri voľbách, nezáleží na kvalite, záleží len na tom, ake množstvo ľudí pr...  více
  26. září 2013 - 2 se to líbí