Diskuzní fórum Fotoaparáty Nikon
  • Topic: Externí blesk pro Nikon D3100

Zpět na témata
    • 11. září 2013 21:57:49 CEST
    • Externí blesk pro Nikon D3100

Zdravím vás přátelé a kolegové!

Mám problém pokročilého amatéra - dostala jsem nabídky fotit plesy, nicméně vím, že se základním vestavěným bleskem to prostě neuhraju. Poradíte mi někdo, jaký externí blesk pořídit na Nikon D3100? 

Vím, že je důležité směrné číslo - větší = lepší. Nicméně jsem z toho množství zmatená.

Uvítám i rady a tipy na focení plesů. Přeci jen premiéra je vždy s nervozitou.

Vřelé díky za jakoukoliv radu! Usmívající se (Jistě nebudu sama)

• 18. října 2013 11:26:59 CEST

Kazda rada draha, a to doslova... Ja bych krom externiho blesku (idealne Nikon SB-910, protoze ma vyborne ovladani a dobry vykon) jeste poridil svetelna skla (aspon f2.8) a slusnejsi telo, ale kazdy sveho stesti strujcem... Je potreba umet rict "ne", kdyz neco neumim a nebo na to nemam odpovidajici vybaveni. S D3100 se budes na plese trapit (tipuju spravne, ze k ni mas setak, nebo nejake sklo sero-tma, ze?)...

Toto bylo odesláno v Šich Radek čas 18. října 2013 13:32:10 CEST
    • 23. prosince 2013 16:00:38 CET

Radku, světelná skla mám z jiného modelu. To, že něco neumím neznamená, že musím nutně říkat ne. Já se nenechám odradit strachem z neúspěchu. Slušnější tělo mi odcestovalo do horoucích pekel po srážce s automobilem. Ale to rozhodně neznamená, že se všeho vzdám! Je to první příležitost na focení takovéto akce, do této doby jsem fotografovala pouze za dne a v mém hledáčku byla zvířata. Přijde mi ale nesmyslné, že mi tu cpete, jak moc bych si měla pořídit vše slušnější. Ono, pokud jste student, platíte si školu a nemáte supergrant od rodičů, jde to těžko. ;) A navíc z vlastní zkušenosti vím, že velmi kvalitní a dobré fotografie se dají pořídit i se záklaďáčkem 3100! Takže děkuji za Vaši radu ohledně blesku, o další jsem se neprosila. :) Pěkné svátky.

• 24. prosince 2013 09:05:09 CET

Petre, nějak nechapu ten vyznam, Vendula přece ale potřebuje, aby jí tem blesk blejskl, takže to ztrácí vyznam :) Samozřejmě asi nejlepší řešení je opravdu ta  SB-900-910 ale určitě né kvůli nějakému přisvětlení, to ma treba i SB 600 a kdejakej jinej externí blesk  treba od Metz, Nisin a je možné že trěba i nekteri čínani.. Nevím proč si myslíš, že čím větší směrné číslo tím lepší, to nemusí být vždy, až tak tak pravda.  Osobně bych vzhledem k tomu co píšeš volil nějakou levnější variantu od  Metz nebo Nisin ale zároveň se přikláním k názoru že D3100 není asi to pravé ořechové,třeba právě kvůli svému AF modulu 

• 24. prosince 2013 12:35:09 CET

Nedavno jsem resil stejnou otazku - teda ne kvuli foceni plesu. Mel jsem pujceny jeden Metz, nepamatuju si cislo typu, ale byl to 2. nejvysi model stary asi 3-4 roky a byl jsem z nej docela rozcarovany. Prestoze jsem do nej dal dobre baterky, doba nabijeni byla strasne dlouha (jednotky vterin). Ani nastavovani na me nepusobilo zrovna privetive. Proto jsem jej jako potencialniho kandidata na svuj vlastni blesk zavrhl a rozhodl jsem se pro Nikon. A pri rozhodovani SB-700 vs. SB-900/910 hrala roli prave zminena vlastnost. Koupil jsem pouzitou 900 a nemuzu si ji vynachvalit. Zkousel jsem to na koncerte a musim rict, ze presnost ostreni byla nekde uplne jinde, v podstate zadne nezaostrene fotky. Predpokladam, ze tazatelka neplanuje skoncit u foceni plesu, a moje zkusenost je takova, ze kdykoliv jsem nekde usetril (neco odrbal), tak me to pak mrzelo. Nicmene zde pomijim financni stranku veci, ktera je samozrejme na 1. miste ;)

Btw.: Nerad bych se ztrapnil neznalosti, ale myslel jsem prisvetleni cervenym rastrem, ne klasicky bilym svetlem. SB-700 to neumi...

Toto bylo odesláno v Kopeček Petr čas 24. prosince 2013 12:37:11 CET
    • 24. prosince 2013 13:04:52 CET

ja ti rozumim, sb 600 co mam taky neumi vypnout blesk a jen prisvetlit tou cervenou mrizkou (teda aspon myslim mozna to jde nastavit nekde v tele fotoaparatu nebo blesku ) Ale to podle mne nepotrebuje, klidne ten blesk muze odpalit,  ve clanku to bylo mylseno tak ze broste tam kde blesk pouzit nemuzes tam ti pomuze jen to prisvetleni pri namacknuti a pri expozici blesk neblejska. Samozrejme ze je ze sb 900/910j je to nejlepsi reseni ale nemyslím si  ze by potrebovala blejskat plnym vykonem kazde 2 vteriny, ale je fakt ze kdyz porovnam SB 600 a Metz 52 nebo co to mam tak asi nikon nabiji rychleji,ale Metz je zas vykonejsi ale je fakt ze se chystam poridit sb 900 taktez a to hlavne diky moznosti pouzit blesk jako master Jinak blesk moc nepouzivam teda mimo tech mych makro pokusu.

Legenda ikon a pravidla fóra

• Topic has replies
    Hot topic
    Topic doesn't have any replies
    Closed topic
    BBCode  is opened
    HTML  is opened
    You don't have permission to post or reply a topic
    Nemáte povolení editovat téma
    You don't have the permission to delete a topic
    You don't have the permission to approve a post
    You don't have the permission to make a sticky on a topic
    You don't have the permission to close a topic
    You don't have the permission to move a topic

Přidat reputaci

Chceš přidat reputaci pro tohoto uživatele v tomto příspěvku?

nebo zrušit